reklama
kategoria: Sport
22 grudzień 2023

Niezwykła sportowa przygoda dla kilkuset polskich uczniów. Zakończyły się Olimpijskie Campy Fair Play

fot. nadesłane
To była wielka sportowa przygoda, którą na całe życie zapamięta kilkuset uczniów z pięciu szkół wyłonionych w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl, bo w listopadzie i grudniu mogli wziąć udział w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku i Cetniewie w trzech Olimpijskich Campach Fair Play. To sześciodniowe obozy sportowe, w czasie których uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności sportowe oraz czerpać inspirację od doświadczonych i utytułowanych olimpijczyków, w tym znakomitych polskich medalistów olimpijskich oraz edukatorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
W trakcie campów ich uczestnicy poznali m.in. mistrzynię olimpijską w wioślarstwie Natalię Madaj-Smolińską, wicemistrzynię i brązową medalistkę, również wioślarkę, Agnieszkę Kobus-Zawojską, olimpijkę w taekwondo Aleksandrę Kowalczuk, olimpijkę w biathlonie Weronikę Nowakowską i brązowego medalistę w łyżwiarstwie szybkim Konrada Niedźwiedzkiego.

Każdy z naszych wielkich olimpijczyków wniósł bardzo wiele wiedzy dla uczestników campów. Bardzo dziękuję im za zaangażowanie w Olimpijskie Campy Fair Play i bardzo się cieszę, iż mogli spotkać się z naszymi uczestnikami. Program, wspaniałe spotkania i same miejsca obozów, bo przecież uczniowie mogli na własnej skórze poczuć, jak wyglądają przygotowania największych gwiazd polskiego sportu do najważniejszych startów, w tym igrzysk olimpijskich. Nasi młodzi adepci olimpizmu są nadzieją na dobre jutro – mówi Katarzyna Deberny, dyrektor Działu Kultury i Edukacji Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


W programie wszystkich campów – dwóch w Szczyrku i jednego w Cetniewie – były treningi, w trakcie których uczestnicy mogli poznać różne dyscypliny sportu, m.in. wioślarstwo, pływanie, koszykówkę, biathlon, lekkoatletykę, szermierkę czy łyżwiarstwo szybkie. Oprócz tego odbywały się zajęcia z zakresu wartości olimpijskich, gry integracyjne i sprawnościowe, zajęcie plastyczne czy pogadanki motywacyjne prowadzone przez edukatorów PKOl i dziecięcego psychologa sportu.

Szkoły, które brały udział w campach, organizowanych przez PKOl podobnie jak #BiegFairPlayPKOl we współpracy z programem KINDER Joy of moving, zostały wyłonione w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl, w którym udział wzięło aż 709 szkół z całej Polski. Zadaniem uczniów każdej z nich było przygotowanie relacji z biegu. Spośród ponad czterystu nadesłanych prac kapituła wybrała pięć najlepszych, które pokazały zaangażowanie i integrację społeczności szkolnej oraz kreatywność uczniów i nauczycieli oraz radość płynącą ze wspólnego podejmowania wysiłku. Ostatecznie do udziału w campach zaproszono uczniów ze szkół podstawowych w Cierchach, Strzegocinie, nr 3 w Kozienicach, Kobiernicach i Izabelinie. Pomysłodawczynią ogólnopolskiego biegu według idei fair play jest Hanna Wawrowska – przewodnicząca Rady Fair Play przy prezesie PKOl.

Warto podkreślić, iż wszystkie szkoły, które nadesłały zgłoszenia do Biegu Fair Play PKOl otrzymały pałeczkę sztafetową, która ma przypominać o najmłodszym o wartości współpracy zespołowej w duchu fair play. W 2024 roku planowana jest kolejna edycja #BieguFairPlayPKOl.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Jordanów
-3.4°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:42
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jordanowie

kiedy
2025-01-18 19:00
miejsce
Orawskie Centrum Kultury w...
wstęp biletowany